Vellasound

 Vellasound (ultrason + radyofrekans + infrared + vakum) içeren programımız haftada sadece 2 gün, 30 dakikanızı ayırarak incelmenize yardımcı olur. Vellasound, içerdiği 4 ayrı sistem ile yağ hücrelerinin hacmini azaltır ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur. 1 aylık program 8 seans içerir.

Kızılötesi ışık, dokuyu 5 mm derinliğine kadar ısıtır. Radyo frekanslar dokuyu 2 ile 20 mm derinliğine kadar ısıtır. Vakum özelliği ise dolaşımı arttırarak ısının etkisini yükseltir. Mekanik masaj ise lenf drenajı sağlar. Kısa süreli uygulama seanslarında daha yüksek güç uygulanır.

Selülüt derecesi ve şikayete neden olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre seans ve uygulama protokolü belirlenir. Tedavinin diyetle birlikte sürdürülmesi işlemin etkisinin hızlanması açısından önemlidir.

Hamilelik, bölgenin enfekte veya yaralı olması, kalp düzenleyicileri, ışığa duyarlı ilaçlar, bilinen antikoagülatif, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, anti-enflamatuar ilaçlar, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması veya bilinen bir ışığa duyarlılık durumlarında uygulanmaz. Hastada bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka VelaSound uygulaması öncesi muayene sırasında uzmana bildirmelidir.