Sigara Bırakma


Sigara Bırakma Terapisi

Alman biorezonans teknolojisi ile yapılan terapide amaç, bağımlılık yapan nikotin gibi zararlı maddelerin yaydığı frekansları vücuttan silmektir. Terapiler en son teknoloji Alman menşeli biorezonans cihazları ile yapılmaktadır. Merkezimizde son bir sigara içtikten sonra, bu sigaradan alınan frekanslar elektronik olarak ters çevrilerek frekans dalgaları şeklinde vücuda geri verilir. Yapılan işlem vücudun nikotin ihtiyacını ortadan kaldırmaya yöneliktir. Terapi sonrasında kişinin aklına sigara gelebilir fakat canı eskisi gibi sigara istememektedir.

 

Biorezonans terapisinden sonra, bağımlılık yapan nikotin maddesine karşı vücutta bir temizlenme hali başlatılmış oluyor. Terapimiz 2 saat sürmektedir, bu sayede 45 dakika yapılan benzer uygulamalardan daha derin ve daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Terapi sırasında, sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte size destek olacak konularda bilgilendirme yapıyor olacağız.

Terapinin Etkisi nasıl olur?

Biorezonans Terapi, vücudun nikotine olan tanışıklık durumunu tek seans ile ortadan kaldırabilmektedir. Uygulama sonrasında sigara isteği azalmakta ve tedavi gören kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi ’’vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali’’ yaşanmaktadır.

Biorezonans Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

Biorezonans terapisi, epilepsi hastalarına ve hamileliğin ilk üç ayında önerilmez. Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi, uygulama için engel değildir

Sigara bırakma terapi aşamaları

Terapiye Gelmeden Önce

Bırakma zamanınızı işlerinizin anormal derecede yoğun olduğu ve anormal bir stresin hakim olduğu bir zamana denk getirmeyiniz. Gelmeden önce sigarayı azaltmayınız. Yarım günlük bırakmalar yapmayınız, eskiden içtiğiniz kadar içiniz. Sigarayı bırakma gününün öncesi akşam (mümkünse bir kaç gün öncesinden itibaren) alkol almayınız. Son 48 saat kahve ve demli çaylar içmeyiniz. Bir kaç gün öncesinden itibaren bol sıvı almaya başlayınız. Sigara içmeye devam ediniz. Randevunuza gelirken yanınızda genellikle içtiğiniz marka sigaradan son bir tane kalmasına dikkat ediniz.

 

Biorezonans Terapi Günü

Uygulama Öncesi

Uygulama öncesinde sigara içmenizi isteyeceğiz, terapi sırasında küçük bir cam tüp içine söndüreceğiniz bir adet sigarayı kullanacağız.

 

 

 

 

 


Biorezonans ile frekans temizliği, son içtiğiniz sigaralar üzerinden olacak. Bu yüzden bu sigaraların genellikle kullandığınız marka sigaralar olması önemli.

 

Uygulama

Biorezonans terapisi uygulaması sırasında rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Ellerinizde ve vücudunuzun çeşitli yerlerinde cihazın elektrotları olacak.

Uygulama sırasında bir rahatlama sakinlik hali yaşayabilirsiniz. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Daha sonra yapılacak görüşmede, bırakma sürecinde uymanızı önerdiğimiz bazı kurallar, ayrıca psikolojik bağımlılığın üzerine gitmenin yolları anlatılacak.

 

Uygulama Sonrası

Homeopatik Sıvı: Sigara bırakma tedavisinde sigaradan alınıp değiştirilen elektromanyetik frekanslar sıvı bir karışıma da yüklenecek. İçerisinde bitki özleri de bulunan bu homeopatik sıvı, terapinin devamında evde kullanmanız için hazırlanıyor. Gün içinde aklınıza sigara geldiği zamanlarda bu sıvıdan bir kaç damla dil altına damlatabilirsiniz.

Çip: Homeopatik sıvıya benzer şekilde terapinin devamı için çip de kullanılacak. Bu çip işlem bitiminde cihazdan çıkartılıp bir bant yardımı ile göbeğinizin altına yapıştırılacak. Çipe yüklenen frekanslar sayesinde, çip üzerinizde kaldığı süre boyunca sigaranın tersi elektromanyetik bilgiyi vücudunuza vermeye devam edilecek. Çip sudan etkilenmeyeceği için vücudunuza çip takılıyken banyo yapabilir ve denize girebilirsiniz.

Biomagnet: Biomagnet tek başına sigara bırakma konusunda yardımcı olabilmektedir, fakat Yenihayat’taki biorezonans terapisi sonrasında kullanımı başarı oranını daha da artırmaktadır. Biorezonans terapisi sonrasında nikotine ait bilgiler fiziksel olarak vücuttan silinir. Biomagnet sayesinde ise vücutta eksilen endorfin ve serotonin seviyesi tamamlanır. Bu sayede kişi sinirlilik hali yaşamaz. 

Biorezonans Terapisinden Sonraki Günler

Biorezonans terapisi sonrası, sigaranın içindeki toksik maddelere karşı vücutta bir detoksifikasyon (temizlenme) başlayacağı için hemen su içmeye başlamak gerekmektedir. Çünkü sigaraya ait ve dokularınızda yerleşmiş olan toksinlerin vücutla kurmuş olduğu elektromanyetik bağ, biorezonans terapisi ile kırılmıştır ve bu toksinler olabilecek her yolla vücuttan atılmaya çalışılacaktır. Bol su içme gerekliliği, bu temizlenme işlemini böbrekler yoluyla hızlandırmak içindir.

Seans sonrası ilk iki gün temizlenmenin en zorlu olduğu dönemdir, bu süreçte yorgunluk ve olabilecek hafif bulantıların sebebi vücuttan atılmaya çalışılan bu toksinlerdir. Bu günlerde alkol alınmaması, düzenli kullandığınız ilaçlar dışında ilaç kullanılmaması, vücudu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınılması ve dinlenme önerilir.

Toksinlerin atılımını hızlandırmak için, ilk birkaç gün banyoda biraz daha fazla zaman geçirmek, saunaya girmek veya kese yapmak, cilt yoluyla atılıma yardımcı olacaktır.
Temizlenmenin bir diğer atılım yolu da bağırsaklar olduğundan, sigara bırakma sonrası olası bir kabızlık durumu için önleminizi almanız önerilir. Atılım için bağırsakları daha yoğun kullanan bünyelerde zaman zaman hafif bir ishal durumuyla karşılaşılabilir.

 

Terapinin Yan Etkisi Var mıdır?

Biyofrekans yöntemi çok uzun yıllardır sigarayı bıraktırma amacıyla kullanılmaktadır. Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır. Ancak sigara tedavisinin ikincil etkisi olan toksinlerden temizlenme safhasında, kişilerin özellikle detoksla ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısı, bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiği gözlemlenmiştir.